FOTOODMŁADZANIE SKÓRY

REDUKCJA niedoskonałości skóry (BLIZN, RUMIENIA, PRZEBARWIEŃ, ROZSTĘPÓW)

Informacje o zabiegach
Każdego dnia nasza skóra traci jędrność i elastyczność. Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, czy przebarwienia, z pomocą przychodzi zabieg foto-odmładzania skóry.
To metoda regenerowania skóry za pomocą światła. Jest uniwersalnym zabiegiem , po którym znikają zmarszczki, przebarwienia spowodowane słońcem, piegi, pęknięte naczynka i rumień na twarzy, rozszerzone pory oraz inne efekty fotouszkodzeń skóry.
Wysokiej jakości sprzęt,który posiadany pomaga nam w wygładzaniu skóry i poprawie jej kolorytu dlatego też może być on wykorzystywany u poacjentek po zabiegach operacyjnych, czy urazach w celu redukukcji blizn. Pomagamy również pozbyć się rozstępów, które pojawiły się po ciąży czy utracie wagi.
Zabiegi w zależności od dobranej metody mogą być wykonywane w znieczuleniu miejscowym lub bez użycie znieczulenia. Czas rekonwalescencji zależny jest od stosowanego leczenia, trwa on od 1 dnia do 2 tygodni.
Każdy zabieg zawsze jest poprzedzony konsultacją z lekarzem. Wizyta wraz z przygotowaniem pacjenta i ewentualnym znieczuleniem trwa maksymalnie dwie godziny. Bezpośrednio po zabiegu na skórze widoczny będzie obrzęk i zaczerwienienie, a po kilku dniach naskórek może zacząć się delikatnie złuszczać. Pierwsze efekty leczenia są widoczne już po pierwszym zabiegu. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty należy wykonać około czterech zabiegów w odstępach miesiąca.

Przeciwwskazania
terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie);
zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp);
leki światłouczulające (antybiotyki, sterydy);
nowotwory skóry;
fotodermatozy;
stany zapalne skóry;
skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających;
niedawne peelingi;
cukrzyca;
choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy;
ciąża;
obniżenie odporności organizmu;

Po zabiegu
Zalecamy, by chronić skórę przed promieniami słonecznymi, zakrywając poddane zabiegowi części ciała lub używając kremów do opalania z wysokim filtrem +50 przez okres 4 tygodni od wykonania zabiegu. Nie należy zażywać środków fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, niektóre leki).