FOTO-ODMŁADZANIE SKÓRY

REDUKCJA niedoskonałości skóry (BLIZN, RUMIENIA, PRZEBARWIEŃ, ROZSTĘPÓW)

Informacje o zabiegach
Każdego dnia nasza skóra traci jędrność i elastyczność. Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, czy przebarwienia, z pomocą przychodzi zabieg foto-odmładzania skóry.
To metoda regenerowania skóry za pomocą światła. Jest uniwersalnym zabiegiem , po którym znikają zmarszczki, przebarwienia spowodowane słońcem, piegi, pęknięte naczynka i rumień na twarzy, rozszerzone pory oraz inne efekty fotouszkodzeń skóry.
Wysokiej jakości sprzęt,który posiadany pomaga nam w wygładzaniu skóry i poprawie jej kolorytu dlatego też może być on wykorzystywany u poacjentek po zabiegach operacyjnych, czy urazach w celu redukukcji blizn. Pomagamy również pozbyć się rozstępów, które pojawiły się po ciąży czy utracie wagi.
Zabiegi w zależności od dobranej metody mogą być wykonywane w znieczuleniu miejscowym lub bez użycie znieczulenia. Czas rekonwalescencji zależny jest od stosowanego leczenia, trwa on od 1 dnia do 2 tygodni.
Każdy zabieg zawsze jest poprzedzony konsultacją z lekarzem. Wizyta wraz z przygotowaniem pacjenta i ewentualnym znieczuleniem trwa maksymalnie dwie godziny. Bezpośrednio po zabiegu na skórze widoczny będzie obrzęk i zaczerwienienie, a po kilku dniach naskórek może zacząć się delikatnie złuszczać. Pierwsze efekty leczenia są widoczne już po pierwszym zabiegu. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty należy wykonać około czterech zabiegów w odstępach miesiąca.

Przeciwwskazania
terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie);
zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp);
leki światłouczulające (antybiotyki, sterydy);
nowotwory skóry;
fotodermatozy;
stany zapalne skóry;
skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających;
niedawne peelingi;
cukrzyca;
choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy;
ciąża;
obniżenie odporności organizmu;

Po zabiegu
Zalecamy, by chronić skórę przed promieniami słonecznymi, zakrywając poddane zabiegowi części ciała lub używając kremów do opalania z wysokim filtrem +50 przez okres 4 tygodni od wykonania zabiegu. Nie należy zażywać środków fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, niektóre leki).

LASEROWE USUWANIE PAJĘCZAKÓW NACZYNIOWYCH

Laser naczyniowy Cutera XEO jest stosowany do skutecznego i szybkiego laserowego zamykania eliminowania prześwitujących przez skórę naczynek.
Poza leczeniem „pajączków” naczyniowych zastosowanie Cutera Xeo rekomendowane jest również w przypadku leczenia:
trądziku różowatego,
naczyniaków,
rumienia,
zmian barwnikowych i przebarwień skóry,
blizn,
brodawek
grzybicy paznokci

Jednak laserowe zamykanie naczynek jest bez wątpienia najczęstszym wskazaniem, w którym stosuje się ten laser.

Wynikiem zabiegu jest zniknięcie nieestetycznych naczynek a w konsekwencji uzyskanie skóry o jak najbardziej jednolitym kolorycie. Czas osiągnięcia pełnego, oczekiwanego efektu laserowego zamykania zależny jest przede wszystkim od wielkości leczonych zmian. U części pacjentów kompletny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najcześciej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie – najlepiej w odstępach 3-4 tygodni.

Szczegóły zabiegu
Przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien przestrzegać kilku wskazań lekarskich:
na kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać korzystania z solarium lub innego rodzaju intensywnych kąpieli słonecznych,
włoski na skórze przed zabiegiem powinny zostać ogolone
– w dniu zabiegu należy bezwzględnie zrezygnować z picia alkoholu.
Czas zabiegu zależny jest od ilości zmian.  Zabieg nie wymaga znieczulenia, jako że urządzenie jest wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą leczony obszar, co pozwala uniknąć przegrzania skóry i ewentualnych poparzeń. Odczucia, jakie towarzyszą pacjentowi podczas przeprowadzania procedury to lekkie uczucie gorąca i możliwe szczypanie.
Laser działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę (wybiórcza fototermoliza). Co istotne, nie uszkadza w tym momencie termicznie tkanek, które ją otaczają. Światło laserowe jest wchłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Powstające wówczas ciepło, niszczy ściany naczyń krwionośnych oraz powoduje fotokoagulację.
Po zakończeniu zabiegu możliwe jest wystąpienie u pacjenta lekkiego obrzęknięcia i zaczerwienienia skóry, które utrzymuje się maksymalnie do kilku dni.

Po zabiegu
Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc nie powinniśmy korzystać z solarium,sauny i gorących kąpieli. Obszar poddawany zabiegowi powinien być chroniony przed ekspozycją na słońce przez minimum cztery tygodnie po zabiegu (skóra powinna być chroniona filtrem spf 50).

Przeciwwskazania
Zabiegu Cutera Xeo nie należy wykonywać:
– u kobiet w ciąży,
– w przypadku występowania schorzeń skórnych: bielactwa, nowotworu skóry, łuszczycy,
– podczas przyjmowania niektórych leków: retinoidy, leki psychotropowe, antybiotyki tetracyklinowe,
– u pacjentów ze skłonnością do bliznowców,
– u pacjentów posiadających świeżą opaleniznę.