Masaż limfatyczny jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych metod walki z cellulitem. Jest całkowicie bezbolesny i relaksujący, działa oczyszczająco na organizm. Zabieg wspomaga walkę z cellulitem, likwiduje obrzęki nóg. Szczególnie dobre efekty daje u osób, które intensywnie ćwiczą, co dodatkowo pomaga w spalaniu uwolnionych toksyn i tłuszczów.
Zalecany jest również w przypadku żylaków. Ponieważ poprawia krążenie, jest bardzo wskazany dla osób wykonujących pracę wymagającą długotrwałego stania lub siedzenia. Po zabiegu odczuwa się odprężenie i lekkość. Masaż limfatyczny pomaga likwidować obrzęki oraz uczucie ciężkich, zmęczonych nóg.

Polecany jest szczególnie osobom, u których występują obrzęki, będące wynikiem zastoju krwi i limfy w przestrzeniach międzykomórkowych. O ile w kosmetyce i medycynie estetycznej masaż limfatyczny wykonujemy w celach zdrowotnych, profilaktycznych i kosmetycznych, o tyle w terapii, np. po mastektomi, masaż musi być wykonany ściśle według odpowiednich, zgodnych z medycznymi regułami procedur. Rosnąca popularność masażu limfatycznego powoduje nagminne używanie tego terminu w przypadku masaży, których wykonanie daleko odbiega od procedur Manualnego Drenażu Limfatycznego (MDL) opracowanego przez duńskiego lekarza Emila Voddera. Dlatego też, w wielu krajach metoda MDL w celach leczniczych wykonywana może być jedynie przez odpowiednio wyszkolonych masażystów.

W obrzękach limfatycznych stosuje się również różnego rodzaju zabiegi fizykalne. Zwiększenie przepływu limfy osiągane jest np. poprzez elektrostymulację, mającą na celu pobudzenie własnej „pompy mięśniowej” i usprawnieniu krążenia. Specjalnie dobrane sekwencje prądów działają tak, aby uwolnić i przepchnąć limfę i toksyny do dużych, zbiorczych węzłów chłonnych.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na profesjonalny masaż limfatyczny z zastosowaniem w celach klinicznych jak i kosmetycznych firma Metrum Cryoflex opracowała aparaty do sekwencyjnego masażu pneumatycznego serii Boa. Cechą różniącą te aparaty od innych urządzeń do presoterapii będących na rynku jest to, że posiadają specjalny algorytm masażu limfatycznego prowadzonego metodą Emila Voddera.

Boa Max 2 to zaawansowany aparat do presoterapii. Posiada menu dedykowane medycynie estetycznej z predefiniowanymi algorytmami zabiegowymi i menu dedykowane fizjoterapii, w którym można zaprogramować dowolne parametry masażu dobrane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Oprócz pojedynczych 12 -komorowych mankietów uciskowych na kończyny wykorzystuje 24 komorowe zestawy: kurtki i spodnie uciskowe. Boa Max 2 znajduje zastosowanie w centrach onkologii, szpitalach, klinikach i ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach, ośrodkach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetycznych.